تراشه 2835

تراشه یا پکیج 2835

تراشه یا پکیج چیست و چه کارایی در ساخت ریسه دارد؟

یک اشتباه رایج در هنگام بررسی اجزای ساخت ریسه های شلنگی وجود دارد که در بسیاری از موارد پکیج را با تراشه اشتباه می گیرند. در حقیقت پکیج ال ای دی یک پوشش از جنس پلاستیک بوده که در داخل آن تراشه و ماده فسفری قرار دارد و اگر عدد چهار رقمی به تراشه نسبت داده می شود در حقیقت این عدد برای پکیج ال ای دی محصول می باشد. در این میان تراشه یک ماده نیمه هادی یا نیمه رسانا بوده که نور را از خود ساطع کرده و به وسیله ماده فسفری نور به طول موج های مختلف تقسیم شده و در نهایت نور مورد نظر در محیط اطراف پخش خواهد شد بنابراین در داخل یک پکیج اصلی ترین کار را همان تراشه انجام می دهند پس به همین دلیل است که بیشتر افراد خود پکیج را با تراشه آن می شناسند. 

تراشه 2835

تراشه یا پکیج 2835

هر پکیج با یک عدد چهار رقمی نمایش داده می شود که نشانگر طول و عرض پکیج می باشند به این صورت که دو رقم اول نشانگر عرض پکیج و دو رقم دوم نیز نشانگر طول پکیج در واحد دهم میلی متر می باشند بنابراین پکیج 2835 دارای عرض 2.8 میلی متر و طول 3.5 میلی متر می باشد. همچنین نحوه پکیج بندی در این پکیج بسیار عالی بوده بنابراین با توان بالا می تواند روشنایی خوبی برای شما فراهم کند. همچنین تراشه این پکیج یک تراشه 20 میلی متری بوده که هر ال ای دی آن 0.2 وات توان داشته و به خوبی می تواند در برابر حرارت زیاد دوام آورده و نور بهتر و بیشتری را تولید کند. 

ریسه مهتابی

انواع دیگری از پکیج ها

 

علاوه بر تراشه 2835 تراشه های دیگری نیز وجود دارند که امروزه نیز از آن ها استفاده می شوند. تراشه نسل اول که تراشه های 3528 و 5050 نامیده می شدند دارای قدرت خوبی بودن اما طراحی حرارتی آن ها ضعیف بود و گاهی نیز نوع رنگ و سایه ها روی عملکرد کلی آن ها تاثیر می گذاشت. در تراشه های نسب دوم که تراشه 2835 نیز جزء آن می باشد طراحی حرارتی پکیج بهتر شد و گرما بهتر قابل کنترل بود همچنین قدرت ال ای دی ها افزایش یافت و مشکلات رنگی نیز تا حدود زیادی برطرف شد. از بین این تراشه علاوه بر 2835 می توان به 5730 نیز اشاره کرد ک تراشه بسیار عالی می باشد. 

رنگ آبی ریسه شلنگی

چرا شارو لایت از تراشه 2835 استفاده می کند؟

                        این نوع پکیج مزایای خاص خود را دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • طراحی حرارتی عالی نسبت به تراشه های دیگر
  • قدرت بالای ال ای دی
  • روشنایی فوق العاده
  • نداشتن مشکلات سایه رنگ ها
  • دوام عمر بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا