فناوری SMD

فناوری SMD

فناوری SMD چیست؟

SMD نوعی فناوری برای طراحی مدار های چاپی بوده که مخفف واژه Surface Mounted Device بوده به معنی دستگاه قرار گرفته شده بر روی سطح می باشد. بنابراین با استفاده از فناوری SMD دیگر لازم نیست قطعات الکترونیکی مانند ال ای دی را روی سطح های دایره ای و استوانه ای قرار داد و روی سطح های صاف به راحتی می توانند مدار های چاپی عالی طراحی کرد. بنابراین امروزه در بسیاری از حوزه های الترونیکی از فناوری SMD استفاده می شود. همچنین در تولید لامپ های ال ای دی و همچنین ریسه های شلنگی نیز از فناوری فوق العاده SMD استفاده خواهد تا بهره وری بهتر بوده و با کیفیت بالاتر محصولات با کیفیت تر تولید شود.

فناوری SMD

طراحی لامپ های SMD

امروزه بسیاری از شرکت ها و حتی شرکت های داخل کشور نیز از این تکنولوژی برای طراحی و ساخت چیپ ها و PCB ها استفاده می کنند. محصولاتی که با فناوری SMD طراحی می شوند معمولا دارای زاویه تابش 120 درجه بوده که برای روشنایی بسیار عالی می باشد. در این فناوری هر دیود یک مدار جداگانه داشته به صورتی که هر دیود یک آند و کاتد جداگانه داشته که همین امر به بهتر شدن نور و روشنایی و کمتر خراب شدن محصول نهایی کمک می کنند.

تراشه هایی که با این فناوری ساخته می شوند قابلیت تولید طیف رنگی RGB را دارند به این معنی که این تراشه ها از رنگ های اصلی آبی، قرمز و سبز پشتیبانی می کنند بنابراین نسبت به تکنولوژی های دیگر از ترکیب رنگی قدرتمندی برخوردار هستند. محصولات SMD در مقابل روشن و خاموش شدن های مکرر مقاومت بسیار خوبی دارند به همین دلیل به افزایش طول عمر محصول کمک خواهند کرد. سرعت روشن شدن و روشن شدن این نوع ال ای دی ها 20 میکرو ثانیه بوده که بسیار کمتر از فناوری های دیگر می باشد.

 

محصولات SMD محصولات سبز نامیده می شوند. زیرا اینگونه محصولات پرتو های مادون قرمز و فرابنفش ساطع نمی کنند بنابراین برای محیط زیست و حتی چشم انسان نیز مضر نخواهند بود و شما با خیال راحت می توانید از این نوع محصولات استفاده کنید. همچنین میزان نوردهی لامپ های قدیمی به مرور زمان کمتر خواهد شد اما محصولاتی که از فناوری SMD استفاده می کنند، در طول عمر خود نوردهی ثابتی خواهند داشت و بسیار کم از روشنایی آن ها کاسته خواهد شد.

چرا شارو لایت در محصولا خود از فناوری SMD استفاده می کند؟

شارو لایت در ساخت ریسه های روشنایی خود از فناوری فوق العاده و به روز SMD استفاده می کند تا محصولات فوق العاده با کیفیت و به صرفه را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. از مزایای استفاده از این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

·         روشنایی بسیار عالی

·         زاویه تابش عالی

·         طول عمر بالا

·         روشنایی ثابت در طول استفاده

·         بی ضرر بودن برای محیط زیست و انسان

·         ترکیب رنگی قدرتمند

·         سریع به نقطه اوج رسیدن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا